Av. O. Gülşen UZ

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olmuştur. 

Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsünün Ticaret Hukuku ve Rekabet Hukuku Lisans Üstü Programlarını tamamlamıştır. 

İş Hukuku, Sigorta Hukuku, Ticaret Hukuku, Rekabet Hukuku, Vakıf-Dernek Hukuku, Miras Hukuku, alanında deneyim kazandıktan sonra, uzun yıllar  çeşitli vakıf ve dernekler ile bunların  ticari şirketlerde  kadrolu avukatlık ve hukuk müşavirliği görevlerini yürütmüştür . 

2009 yılından itibaren Uz Hukuk Bürosunda avukat ve danışman olarak çalışmaya başlamıştır. 

Danışmanlık ve Avukatlığın yanı sıra alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri ve  arabuluculuk alanında çok sayıda eğitim ve konferansa katılarak  2013 yılında Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu ilk arabuluculuk sınavına katılarak Adalet Bakanlığı Güncel Arabulucular Siciline kaydolmuştur. 

Ağustos 2016’da The Chartered Institute of Arbitrators (CIArb) arabuluculuk eğitimini ve sınavını tamamlayarak The Chartered Institute of Arbitrators da üye olarak uluslararası akredite arabulucu olmuştur.  

Adalet Bakanlığının açmış olduğu uzlaştırmacı sınavı neticesinde Adalet bakanlığı Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Daire başkanlığı uzlaştırmacı siciline kaydolmuştur. 

Türkiye Barolar Birliği, TOBB  Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Karatay Üniversitesi gibi üniversitelerin arabuluculuk temel eğitim, arabuluculuk uzmanlık ve uzlaştırma konularındaki sertifikalı eğitimlerinde eğitmenlik yapmaktadır. 

Türkiye  Barolar Birliği Tahkim Merkezinde hakemlik yapmaktadır. 

Ayrıca Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneğinin 2012 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyesi ve halen Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Merkezi Divan Üyeliği, Ankara Barosu Kisisel Verilerin Korunması Hukuku Kurulu Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Yol Tarifi